PDA

Виж пълна версия : Tattoo няколко въпроса за него

nedra
04.02.10., 17:15
Здравейте

Сдобих се с въпросния модел,но има някои работи, които не са ми ясни.Знам ,че телефона има GPS ,въпросът ми е той чрез Google Maps ли работи,или трябва да инсталирам нещо допънително!Може ли да се инсталира Garmin или друг тип такава програма?Другия ми въпрос е свързан с Блуутут-а,не ме намират ,направил съм телефона видим и пак нищо,също четох за някакви проблеми относно трансфера на файлове чрез блуутут,това вярно ли е?И последния ми въпрос е свързан с функцията HTC Sync-свързвам PC с телефона,като преди това инсталирах тази HTC Sync ,настроих и телефона в същия режим,започва да търси и всеки път нищо,не може да я намери на PC -то.Как да реша тези проблеми?

Благодаря предваритело

JosifBG
05.02.10., 15:49
...Знам ,че телефона има GPS ,въпросът ми е той чрез Google Maps ли работи,или трябва да инсталирам нещо допънително!Може ли да се инсталира Garmin или друг тип такава програма?

GPS-а си е GPS, това е модул който е вътре в телефона и работи с това което изисква този модул да бъде активиран... с други думи GPS-а работи както с Google Maps така и с iGo, Mobile Maps, и с всички други програми които са предназначени за работа с GPS-a. Гармин неможеш да инсталираш защото все още не е наличен за Андроид.

Другия ми въпрос е свързан с Блуутут-а,не ме намират ,направил съм телефона видим и пак нищо,също четох за някакви проблеми относно трансфера на файлове чрез блуутут,това вярно ли е?

Блутута на този етап можеш да го ползваш единствено и само за връзка с Hands free устройства. Трансфера м/у 2 телефона на файлове за момента е забранен софтуерно по една или друга причина. В следващата версия на софтуера 2.1 това ще бъде възможно...

И последния ми въпрос е свързан с функцията HTC Sync-свързвам PC с телефона,като преди това инсталирах тази HTC Sync ,настроих и телефона в същия режим,започва да търси и всеки път нищо,не може да я намери на PC -то.

Има нова версия на HTC Sync която е налична на страницата на HTC -> http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=292&cat=3&dl_id=852.
Опитай да направиш връзката с нея.
Ако пак не стане ....пиши за да търсим други варианти ;)

И един въпрос от мен -> за какво ти е нужно да свързваш телефона към HTC Sync?

nedra
05.02.10., 17:31
Благодаря за изчерпателния отговор,тъй като сега нямам други приложения на телефона ползващи GPS-a освен Google Maps,може ли да се качват по-детайлни карти на гугъла,или само тези са си?Искам да видя за какво е предназначена тази НТС Sync, защото сега като свържа телефона с компа и мога да прехвърлям работи само като го ползвам като Disk drive.

JosifBG
05.02.10., 17:39
Благодаря за изчерпателния отговор,тъй като сега нямам други приложения на телефона ползващи GPS-a освен Google Maps,може ли да се качват по-детайлни карти на гугъла,или само тези са си?Искам да видя за какво е предназначена тази НТС Sync, защото сега като свържа телефона с компа и мога да прехвърлям работи само като го ползвам като Disk drive.

Няма как да качиш карти на гугъл мапс по простата причина, че гугъл мапс работи в онлайн режим... което пък от своя страна значи, че всеки път когато използваш гугъл мапс и програмата изтегля от интернет картата на твоето местоположение за да го изобрази така, че да го видиш ти.

Ако искаш да качваш карти ти качи си някоя навигационна програма която ще работи в офлайн режим ;)

HTC Sync е предназначена за да можеш да синхронизираш телефона с компютъра и по точно ако имаш да речем outlook програма което е приложение на Microsoft Office пакета и желаеш да синхронизираш контактите си с Outlook или други програми.

nedra
05.02.10., 17:44
Разбирам,препоръчаха ми IGO навигация,тя добра ли е? И още нещо-Google Maps има ли опцията говор?

praychev
05.02.10., 17:54
Аз от няколко дена тествам IGO и съм доволен от нея, а за Google Maps мисля че няма говор. Друга не лоша навигация е Sigic.

nedra
05.02.10., 18:11
Тази IGO офлайн ли работи или си се свърва със сателитите , две думи като нормлните?Аз я провах обаче ми изписа Мотоnav SD Card как да го оправя?

JosifBG
05.02.10., 19:47
Тази IGO офлайн ли работи или си се свърва със сателитите , две думи като нормлните?Аз я провах обаче ми изписа Мотоnav SD Card как да го оправя?

Интересна дискусия ще се заформи и призовавам и другите колеги да се включат за да избистрим политиката и да помагат ако някъде не съм го обяснил както трябва :)

Та по въпроса:

Има 2 вида "Навигационни програми"

1ви вид е тази която е Гугъл Мапс - > По смисъла на навигационните програми тя не е типичен пример но пак ти показва и би могла да те навигира от точка А до точка Б.

2ри вид са тъй наречените turn by turn навигационни програми който за разлика от гугъл мапс те навигират и ти казват кога да завиеш къде да завиеш, алармират те когато превишиш скороста и всички онези екстри който предполагам поне по телевизията си гледал ;)

Сега 2ри вид се разделят на 2 други вида навигации....

1ви офлайн навигации
2ри онлайн навигации

При 1ви вид офлайн навигациите си имаш програма която чете информацията от предварително зададена карта която ти е записана в телефона....
Пример: iGo, Mobile Maps, Garmin, Cygic и т.н.

При 2ри вид онлайн навигациите в момента в който програмата засече нови координати на телефона ти тя чете тази карта онлайн от някой сървер който се намира в интернет... следователно тези навигации немогат да функционират без да има интернет на телефона!
Пример: Гугъл Мапс, Wisepilot и т.н.
Забележка: Въпреки, че Гугъл Мапс в познатия ни вариант неможе да се причисли към turn by turn навигациите. Надяваме се скоро официално да се радваме и на новата версия на Гугъл Мапс която си е с навигация и за Европа.

Повечето навигационни системи използват няколко начина за навигация / локализация:

1. Чрез GPS (Global Positioning System) -> Терминът GPS (ДжиПиЕс) е съкращение от Global Positioning System или в превод това означа глобална система за позициониране (за определяне на позицията). Става дума за системата изградена на две нива, първото, от които е глобалната мрежа от сателити, обикалящи в точно определена орбита около земята и излъчващи сигнал към повърхността на планетата. Второто ниво е съставено от приемници, които се използват на земната повърхност с цел определяне на местоположението на база на изпъчваните от сателитите радио сигнали. Именно благодарение на постоянно получаваните данни от сателитите може да се изчисли и точната позиция, на която се намирате, като за целта обаче е необходимо до приемника да достига сигнал от поне няколко спътника. Благодарение на специален математичен метод наречен триангулация, при наличието на сигнал от поне четири сателита, един приемник може да изчисли географските координати на своята настояща позиция. Или с други думи да ви даде точната позиция като географски координати, на които се намирате в момента и в зависимост от вида на приемника, дори да я визуализира върху карта на областта&

2. Чрез aGPS (Assisted GPS) -> който се нарича и A-GPS, подобрява процеса на свързване със сътелит с GPS-приемника. С A-GPS, GPS-приемникът получава помощ в намирането на сателитите чрез данни от сървър в мобилната мрежа. По този начин A-GPS спомага за по-бързо и по-точно намиране на координатите.

3. Wireless Networks (Има се предвид WiFi Hot Spots)

Ето и отговора на въпроса ти в кратце :)

iGO е офлайн навигационна система и си се свързва със сателитите като стой та гледай :)

dessyteneva
05.02.10., 20:30
Няма да можеш да подкараш igo на тату,защото все още няма подходяща резолюция за него,разрови се имаше някъде версия на сиджик,ако не се лъжа,която работи на тату.

nedra
05.02.10., 21:00
Наистина изчерпателен отговор,незнаех ,че биват два вида навигациите!Бих сложил Igo-то ,но ми изкарва това съобщение и това е спира,как мога да го оправя?

JosifBG
05.02.10., 21:05
Наистина изчерпателен отговор,незнаех ,че биват два вида навигациите!Бих сложил Igo-то ,но ми изкарва това съобщение и това е спира,как мога да го оправя?

Виж поста на Деси...

Няма да можеш да подкараш igo на тату,защото все още няма подходяща резолюция за него,разрови се имаше някъде версия на сиджик,ако не се лъжа,която работи на тату.