PDA

Виж пълна версия : Как да Инсталирате РОМ използвайки Один

JosifBG
12.03.10., 12:11
Тази информация не е за начинаещи ползватели на Андроид ОС!

Моля преди да предприемете каквито и да е било действия, прочетете, питайте, интересувайте се!!!
all4android.com не носи отговорност за Вашите действия!!!

Изтеглете:
1. Driver dvr5700.zip (http://forum.samdroid.net/attachment.php?attachmentid=94&d=1264530070#googtrans/auto/en)
2. Odin+spica.ops Odin4_03-Spica_ops.zip (http://files.samdroid.net/files/i5700/Odin4_03-Spica_ops.zip#googtrans/auto/en)
Разархивирайте всички свалени файлове.

Преведете телефона в режим "Download mode":

1во - Изключете телефона
2ро - Използвате следната комбинация от клавиши:

Volume Down + Бутона на камерата + Power бутона

Това трябва да видите на екрана на Вашия телефон:

http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=314&stc=1&d=1268391213

- Изчакайте 10 секунди и свържете телефона към компютъра използвайки USB кабела.
- Ако правилно сте инсталирали драйверите то в Device Manager на Вашия компютър би трябвало да виждате следното:

http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=315&stc=1&d=1268391434

Стартирайте Один

След стартирането на Один ако правилно сте инсталирали драйверите на Вашия компютър би трябвало да видите подобна картинка:

http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=316&stc=1&d=1268391668

Трябва да видите COM port номера (може да бъде всякакъв номер) на жълто поле.

Изберете файловете:
- OPS: spica.ops
- PHONE, BOOT, PDA, CSC - ако фърмуера съдържа само един .tar файл изберете го като PDA!

Внимание! Изключете всички програми който използват COM портовете - Например New PC Studio.

Натиснете START
Това ще стартира процеса по обновяване на софтуера според зададените параметри.

Когато процедурата приключи ще забележите в лог-а да се изписва:

<1> Close serial port and wait until rebooting.

http://www.all4android.com/forum/attachment.php?attachmentid=317&stc=1&d=1268392144

И телефона ще се рестартира...

Цялата процедура отнема около 2-3 минути.

Ето какво представлява лог-а при флашването на нов ром:

Download Start...
<0> Create File...
<1> StartThread Detected : 1
<2> StartThread Detected : 0
<3> StartThread Detected : 0
<4> StartThread Detected : 0
<5> StartThread Detected : 0
<6> StartThread Detected : 0
<7> StartThread Detected : 0
<8> StartThread Detected : 0
<1> setup connection...
<1> odin mode.. check plcatform verification.
<1> START!!!
<1> check download environment.
<1> boot.bin download ..
<1> 1/8 Finished.
<1> Sbl.bin download..
<1> 2/8 Finished.
<1> logo.png download..
<1> 3/8 Finished.
<1> zImage download..
<1> 4/8 Finished.
<1> factoryfs.rfs download..
<1> 5/8 Finished.
<1> datafs.rfs download..
<1> 6/8 Finished.
<1> cache.rfs download..
<1> 7/8 Finished.
<1> modem.bin download..
<1> 8/8 Finished.
<1> reset pda..
<0> Started Timer
<1> Close serial port and wait until rebooting.

Благодарности на Samdroid Forum (http://forum.samdroid.net/threads/113-i5700-How-to-flash-your-phone-with-Odin?p=2540&viewfull=1#post2540)

logmax
15.04.10., 12:19
Излезе най новия официален ром за Samsung Spica I570EXXJD1
Според информацията която намерих за него той е локализиран за България.

default language english and it contains many locales (Bulgarian, Cestina,Dansk,Deutsch,English,Espanol,Estonian,Fra ncais,Hrvatski,Italiano,Kazakh, Latvian,Lithuanian,Macedonian,etc.etc.etc.)

По късно ще го пробвам и ще споделя мнение.

JosifBG
15.04.10., 16:24
Излезе най новия официален ром за Samsung Spica I570EXXJD1
Според информацията която намерих за него той е локализиран за България.

По късно ще го пробвам и ще споделя мнение.

Ей супер.. кажи после как си го инсталирал за да флашна и аз спиката, че с този ром за който съм писал по-горе се измъчих от всякъде... оказа се голяма трагедия и бая неща не работят а за лага да не говорим... мъка мъка

logmax
15.04.10., 19:28
Ами аз към 15,00 часа днес го сложих но мога да ти кажа че е доста по бърз дори от предния I570EXXJCF с който бях. Найстина е локализиран на Български по подразбиране тръгва на Английски но от менюто се избира Български и цялата ОС лъсва на БГ :) което мен много ме радва. Забелязвам че и батерията се държи малко по добре ама ми трябва време за нея. Утре ще тествам GPS-a и ще пиша. Ако те интирисува нещо конкретно питай. ЛИНК ЗА СВАЛЯНЕ (http://www.multiupload.com/6A20NI9CQX)

logmax
15.04.10., 19:33
Флашва се точно по начина по който си описал в първия пост. В архива се 4 файла ( не е само един както беше при I570EXXJCF. ТОВА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО : Трябва да ползваш и така наречения New .ops файл не този който си дал в първия пост. New OPS FILE (http://www.megaupload.com/?d=4J8MA3SF)

JosifBG
16.04.10., 07:33
Ще гледам днес вечерта да го флашна и ще докладвам впечатления :)
Thanks!

logmax
17.04.10., 08:16
Мога вече смело да заявя че новия ром иа по добра енергийна ефективност ако мога така да се изразя. От 15 не съм спрял да го ръчкам ползван е GPS-a и WiFi-то и в момента е на около 35 % батерията. + около 20 мин на ден разговори и 2-3 МБ мобилен интернет. Със стария ром в най добрия случай 24 часа. Единствения недостатък е можеби че когато се забрани APN-а със програмата APNdroid . При последвашо разрешаване неможе да се върже или се вързва много трудно и хаби доста трафик :( но това не е болка за умиране

JosifBG
18.04.10., 12:05
На 3 различни лаптопа опитах и неще и неще и те това си е...

спира на <1> setup connection...

dessyteneva
18.04.10., 12:25
А защо не пробваш на компютъра,не е толкова голям шанса да спре тока,аз моя на компютъра го флашнах?

JosifBG
18.04.10., 12:50
А защо не пробваш на компютъра,не е толкова голям шанса да спре тока,аз моя на компютъра го флашнах?

дам първо пробвах на компютера и след това на 3 различни лаптопа...неще и неще ... не разбирам къде може да е проблема...

dessyteneva
18.04.10., 16:02
Да не е в самата версия на один?Тая май е най-новата-4.03
http://www.megaupload.com/?d=3HJ8A5ZH

logmax
19.04.10., 08:08
Можеш да пробваш да изтриеш регистрите които програмата прави във Windows. Провери да не си сложил отметкана "One packege". Драйверите корекно ли са инсталирани. И при мен първия път като го флашвах беше само един файл и небях сложил отметката и програмата постоянно ми казваше некоректен файл в последствие когато пак го флашвах новия ром беше със 4 файла и пак в началото ми изрева заради отметката.

JosifBG
20.04.10., 09:13
Най-после успях да го флашна...незнам къде беше проблема... опитах на друг лаптоп 4ти подред :)

Накратко не съм очарован от версията на софтуера...най-отдолу точно до стрелкичката за програмите са сложили 3 икони който изобщо не виждам там да им е мястото... Определено има подобрение спрямо този софтуер който съм споменал в 1вия пост

logmax
10.05.10., 14:42
Нов ром нови мъки I570EXXJD4довечера е споделя дали има някакви значителни промени ако изобщо им де :D

JosifBG
10.05.10., 15:42
2.1 ли се води?

logmax
10.05.10., 19:55
Да 2.1 и онази гадна глента пак е пред цялото меню :( не ми остана време да се поровя затова ще тествам утре сутрин. Базиран е на I570EXXJD1 общо взето от 4pda.ru са по запознати с този ром.

logmax
11.05.10., 08:46
За съжаление май промените са повече козметични ако изобщо има такаива. Проблема с мултитъча чрез "пощипване" си остава , роблема с 3D драйверите (неизобразяване на детайли и артефекти) остава , проблема с сдвояването на блутут у-ва различни от хендсфрий остава. За тези съм гледал защо те ме касаят най много. Мога да похваля по бързата работа на GPS-a както и по бързото му пчити мигновенно след пускане н прогма позициониране. Тествано със iGO и Sygic 10. Със NDrive аз лично само един път съм хващал сигнал за да я тествам но нямам нерви за нея.

logmax
16.05.10., 17:02
Нова версия нов късмет i570EXXJE1 от Самсунг почнаха да ги вадят през ден вече :D

bo6o
21.05.10., 14:06
Здравейте, това ми е първи пост и втори ден със Спицата.
Значи направо се измъчих - на лаптопа съм със седмицата. Пробвах всички видове ПС Сютове, и с 1.5 открива телефона, свързва го и толкоз - нищо не може да се прави през него, защото телефона не поддържал такива функции. В режим масова памет също не мога да отворя картата.
Понеже вече съм отчаян, а ме е шубе все още да флашвам - има ли някой добър човек от София, с който да се срещна и да ми помогне да кача версия 2.1 на Андроида. Ще има и почерпка :)

Edit - Накрая ми писна и го флашнах с i570EXXJE1. При първия опит замря по същия начин както и на колегата с 4те компа, но след като разкарах всички сютове и рестартнах - работата заспа. Веднага пращам благодарности :)

Svetlinsem
22.05.10., 13:13
Откъде взимате информация за новите update и всичко се флашва с один?

logmax
22.05.10., 16:23
За последните фърмуери http://samsung-firmware.webs.com/ а за имформация http://forum.samdroid.net/ това са двата най добри ресурса за самсунг телефони (андрид базирани)

Svetlinsem
22.05.10., 17:57
Мерси много.

master89q
26.05.10., 23:27
Здр-те!И аз се сдобих със Спицата,само че тя ми дойде с версия 1.5в - та започнах update,но закъсвам там,където трябва да ми се оцвети порта в жълто (COM Port Mapping)
-въобще не ми се появява порта камо ли жълтият цвят, а драйверите ми ги вади както са на по-горната снимка в смисъл, че не липсват (или това е мираж?!.. просто нямам думи..

Моля за помощ и съвети! Мерси

logmax
27.05.10., 08:20
Еми незнам пускаш ли телефона в Download режим ?. Ако спзиш правилата да си инсталирал правилно драйверите включваш телефона в гореспоментия режим пускаш один и включваш в кабела. Желателно е кабела да е вързан на някой от задните УСБ портове избягвай ползването на предните защото в някой случай правят проблеми.

master89q
27.05.10., 16:48
Добре,добре напредвам!
Днес вече ми разпознава гсм(Odin) и най-вече го оцветява с жълто порта ...тa:
поставих .tar файловите и дадох старт бутонна-
11 мин закъса на connecting 1st step и го спрях-сега съм си пак на 1.5в, иначе тъкмо се бях надъхал .. :)
Имаш ли предположение дали някаде бъркам и как да го фиксна това!

Мерси!!!

logmax
27.05.10., 19:38
Първо кажи с коя версия се мъчиш да го флашнеш ? Ако е само един файл трябва да се зареди във най долното поле и да се отметне опцията one packag (може да не съм го написал правилно) и внимавай с кой OPS файл работиш да не объркаш нещата. Всички версий след [b]I5700XXJBA[b] са със New OPS файла.

master89q
27.05.10., 20:04
Odin 4.03
firmwere rom : I570EDDJB2
A това за new OPS и старите - ти кое препоръчваш (моля напиши целото найменование на рома )
ПС: това за за one package съм го направил:!)

logmax
27.05.10., 21:26
Препоръчвам ти да сложиш I570EXXJE1 той е последния от май 2010. Утре сутрин ще ти дам линк за изтеглянето на OPS файла който ти е нужен и рома разбирасе.

Horror
27.05.10., 21:33
Линк за ром-а: http://www.multiupload.com/XCUZKQ4E25

Линк за OPS файла: http://www.megaupload.com/?d=4J8MA3SF

JosifBG
27.05.10., 21:58
Добре,добре напредвам!
Днес вече ми разпознава гсм(Odin) и най-вече го оцветява с жълто порта ...тa:
поставих .tar файловите и дадох старт бутонна-
11 мин закъса на connecting 1st step и го спрях-сега съм си пак на 1.5в, иначе тъкмо се бях надъхал .. :)
Имаш ли предположение дали някаде бъркам и как да го фиксна това!

Мерси!!!

Бъди сигурен да затвориш всички активни програми на компютъра които по някакъв начин биха могли да използват който и да е com порт преди да почнеш да флашваш защото това зависване което ти се е получило в 1ва стъпка е в следствие точно на отворена програма която ползва близък com порт до този на който ти е закачен телефона и се получава колижън..

Пример за такава програма е синхронизиращата на Самсунг.. Suite нещо си...

master89q
27.05.10., 22:25
хмм мерси много- следващият път ще гледам внимателно!

ПС:А ако си го упдатна ще ми падне ли гаранцията (24 месеца) при положение, че гсм ми е на 2 дни ...

Отново мерси-ако има нещо ще пиша пак!

logmax
28.05.10., 09:09
Линковете за който бях писал вчера вечерта I570EXXJE1 (http://www.megaupload.com/?d=6YMCFHRB) както и въпросния New OPS File (http://www.megaupload.com/?d=4J8MA3SF). Инструкцийте за флашване са описанив първия пост в тази тема. Успех. За това дали ще ти падне гаранцията немога да кажа нищо.

master89q
30.05.10., 10:01
мерси!!!

rusevmail
08.06.10., 17:16

А ЗА GALAXI I7500 С 1.6 СТАВАЛИ ТОЗИ ROM

tostefo
09.06.10., 19:00
още по нов ром е наличен за i5700 ревизия EXXJE2 http://www.megaupload.com/?d=4NITPLIW .... и винаги ползваите лаптоп или PC с UPS за преинсталацията на телефоните си - то на компа токът му трябва само да мигне :) миг невнимание - цял живот умрял

поздрави

dessyteneva
09.06.10., 19:05
А ЗА GALAXI I7500 С 1.6 СТАВАЛИ ТОЗИ ROM

Не,това е за спиката-i5700.

Svetlinsem
09.06.10., 19:05
Не слагайте този, той е само за френска мрежа. Тук можете да видите последния излязъл http://forum.samdroid.net/wiki/showwiki/i5700+firmware#post16266

logmax
09.06.10., 19:57
I570EXXJE4 някой с;лагал ли го е да каже мнение

Svetlinsem
09.06.10., 20:00
Сега го слагам. Доколкото разбрах, не е нещо кой знае какво! Ще пиша по късно. Само не слагайте XXJE2, че някакви френски глупости!

JosifBG
09.06.10., 20:02
Абе за Самсунг как излизат тези ромове през ден... :-t

logmax
09.06.10., 20:04
Аз днеска слжих на обед I570EXXJE2 естетсвено на 5-та мин. го махнах със I570EXXJE4 но от това което забелязах имах леки проблеми с wifi то но оставих телефона да се зарежда и тръгнах за работа. Та затова питам още не съм го разцъкал.

Svetlinsem
09.06.10., 20:05
Как през ден два пъти в месеца. Скоро очакваме да ни доставят и замразено мляко, какво знаете вие!

Svetlinsem
09.06.10., 20:06
Сега гледам, не намирам нещо особенно.

stenlius
10.06.10., 07:58
И аз мисля да флашна JE4 тези дни и ще споделя впечатления.

EDIT: Флашнах го успешно от 2-рия опит :). Засега никакви проблеми след 2-3 часа цъкане, но и нищо ново. Ще видим как се държи с времето.

logmax
11.06.10., 08:50
Някакви по видими изминения имали JE4 спрямо JE1 за да знам заслужава ли си да се флашва. Батерията как се държи някакви промени при работа с Wifi или GPS ??? . Интересно ми е защото JE1 e 92.72 MB а JE4 e 75.67 MB. Иначе Samsung Frimware пуснаха и те JE4

stenlius
11.06.10., 09:13
Видими промени няма никакви, за батерията като го поползвам малко ще пиша, но досега впечатленията от JE1 са, че издържа по 3 и повече денонощия при мен с доста ръчкане + wifi. Бъга с 800те мегахерца на процесора след пускането на камерата си го има още :), слава богу един поляк е направил фикс, който работи и без руут.

logmax
13.06.10., 21:09
Аз само съм чувал за този проблем( бъга с 800 -те Mhz) но незнам какво представлява. Би ли го описал.

stenlius
14.06.10., 14:18
Бъга се изразява в следното:

След пускане на приложението за камерата и излизане от него, процесора застава твърдо на 800 MHz /иначе честотата му варира динамично от 66 до 800 MHz и пести батерията/. Съответно батерията пада доста по-бързо. Може да се види с някоя програмка за системна информация. Разбира се при това положение телефона работи максимално бързо :).
Оправя се след рестарт или с полската програма, може и със SetCPU, но за него трябва root.

Днес си руутнах телефона, с JE4 фърмуера и LK2.06b4 от Samdroid форума - засега бачка нормално, ще видим във времето как се държи. Процедурата отне 3 мин и 2 часа да разбера защо не зарежда после ОС, а рестартира на Samsung стартовия екран :).

Svetlinsem
14.06.10., 14:23
Защо, нещо не си направил ли?

stenlius
14.06.10., 14:29
Всичко бях направил спрямо инструкциите, пробвах с флаш в/у JE4, после в/у JE1, после с LK2.02 кернел - винаги увисваше на boot screen-а Samsung и дотам. Правиш wipe на кешовете според инструкциите - не помогна. Накрая отчаян реших да пробвам последното, което ми остава - извадих сим картата - никакъв резултат, извадих мемори картата - чудо, телефона зареди OSа :). Пъхам картата след като е заредил - бачка си, цялото съдържание от нея си работи. Рестарт - пак не зарежда, вадя картата - зарежда. Форматирах я през recovery mode и започна да работи както трябва, върнах си съдържанието и така...

Svetlinsem
14.06.10., 14:34
Картата цепена ли е т.е. фат32/етх3

stenlius
14.06.10., 14:41
Не беше цепена, сега вече я разцепих на 256 ехт3/останалото ФАТ32...

Svetlinsem
14.06.10., 14:46
Нормално да не ти тръгне, задължително винаги се прави wipe на etx3!

Gaco Bacov
01.07.10., 14:00
Имам един малко тъп въпрос. Не мога да се справя с драйвърите. Как се инсталират? Не съм попадъл друг път на такива.

darksaint
06.07.10., 10:32
Здравейте, от няколко дни съм горд собственик на Спика и като гледам какво е положението с официалния ъпдейт през PC Studio-то явно ще използвам Odin за да се сдобия с 2.1. Прочетох много инструкции относно как става това но в сайта от където се изтеглят фърмуерите се натъкнах инструкция в която пише нещо което липсва в другите указания, а именно как се процедира със сим картата и с картата памет преди флашването. В този tutorial http://samsung-firmware.webs.com/I5700_Flash_Tutorial_English.pdf пише, че трябва да се махнат, а никъде другаде не съм прочел да се прави така. Моля за пояснение и евентуално за инструкции дали се процедира така или не.

bo6o
06.07.10., 15:48
Ми аз моя съм го флашвал не един път, та даже и за малко да го брикна, без да вадя никакви карти и си им няма нищо, така че действай смело.

logmax
06.07.10., 20:24
Можеш да го флашнеш и без да вадиш картата с памет и сима но пък какво толква ти пречи да го направиш преди самата процедура поне на този модел и двете карти се вадят и слагат много лесно (не се под батерията). Моя съвет е да си ги вадиш.

darksaint
06.07.10., 21:25
Благодаря за отговорите, имам само още едно питане. Как да направя архив или ресторе бакъп на сегашната версия на андроид /1.5/ и как мога да го използвам ако нещо се омаже?

darksaint
08.07.10., 19:45
Днес писах до самсунг България с въпрос дали и кога ще е достъпно ъпдейтването на спика онлайн през NPS и ето какъв отговор получих, цитирам:

"Online update-a za Bulgaria shte bude vuzmojen ot kraia na avgust.
Za potrebitelia e dostupno update-vaneto samo na softuera na telefona, no ne i na operacionnata mu sistema. V protiven sluchai Samsung ne nosi otgovornost za povredi vuzniknali poradi ili po vreme na smianata na operacionnata sistema ot klienta."

Този отговор честно казано малко ме озадачи. Какво ще рече че ще е достъпно ъпдейтването само на софтуера на телефона а не на операционната система?
На кое казват "софтуер на телефона" и означава ли това че по официален път запазващ гаранцията няма да може да се сложи 2.1 на спика с NPS?

JosifBG
08.07.10., 20:46
Днес писах до самсунг България с въпрос дали и кога ще е достъпно ъпдейтването на спика онлайн през NPS и ето какъв отговор получих, цитирам:

"Online update-a za Bulgaria shte bude vuzmojen ot kraia na avgust.
Za potrebitelia e dostupno update-vaneto samo na softuera na telefona, no ne i na operacionnata mu sistema. V protiven sluchai Samsung ne nosi otgovornost za povredi vuzniknali poradi ili po vreme na smianata na operacionnata sistema ot klienta."

Този отговор честно казано малко ме озадачи. Какво ще рече че ще е достъпно ъпдейтването само на софтуера на телефона а не на операционната система?
На кое казват "софтуер на телефона" и означава ли това че по официален път запазващ гаранцията няма да може да се сложи 2.1 на спика с NPS?

Според мен от Самсунг БГ изобщо си нямат представа за какво говорят още повече са отговорили на латиница (доколкото разбирам) което е най-малкото неуважение и този който ти е отговорил можеш спокойно да го застреляш от упор... :)

А най-добре за да го го нашамариш с приказки и за да разбере колко е зле му напиши един елементарен въпрос.. "Кой по-точно софтуер ще се ъпдейтва" ... :) и "Коя операционна система ще бъде след ъпдейта?" :)

dessyteneva
09.07.10., 06:39
Тук може да се изтегли най-новата версия на студиото,при мен поне разпознава телефона,но аз съм с другото галакси и съответно друго студио,пробвайте,ако искате
http://www.samsungmobile.co.uk/support/softwaremanuals/software.do?phone_model=GT-I5700&sw_type=SW

logmax
09.07.10., 09:06
Има и друго нещо което никой не казва а именно че телефона трябвада бъде с активирана опция вида на УСБ конекцията беше нормална (тогава телефона се разпознава като нормален телефон) и Debuggin(тя е нужна за ъпдейтването на телефона фрез PCStudio-то)

darksaint
09.07.10., 09:12
След много писане и обеснения най сетне от самсунг бг излязоха със становище по въпроса дали ъпдейта на спика през NPS включва android 2.1 или не. Цитирам получен от тях имейл:
"Zdraveite, v slu4aq s va6iq telefon updatevaneto do andoroid 2.1 6te bude 4ast ot updatevaneto na softuera. Kogato telefonut vi bude update-nat 6te razpolagate s Android 2.1 i vsi4ki negovi novi prilojeniq i funkcii."

Сега остава да се чудя дали да чакам официалния ъпдейт през NPS или да мятам 2.1 с Odin, че като ги знам колко са сериозни със сроковете... :)

logmax
09.07.10., 09:18
Ами аз моята спика я ъпнах със Odin. Имам горчив опит с чакането на ъпдейти от самсунг. Имах една Omnia i900 много добър и красив телефон но потребителите му още чакат ъпдейт за WM 6.5 ( говорим за официален).

bo6o
09.07.10., 09:38
Като се има в предвид, че за Спицата няма да има повече официални ъпдейти \не знам какво са искали да кажат от Самсунг БГ, но официалните фърмове за Европа си включват БГ език\, то не виждам какво има да чакаш. Флашвай смело, трудно ще объркаш нещо, най-много тока да ти спре докато зарежда буутлодера - тогава вече е лошо :))

darksaint
09.07.10., 09:45
Бях задал този въпрос малко по напред ама темата леко се отплесна в друга посока. Как да направя архив или ресторе бакъп на сегашната версия на андроид /1.5/ и как мога да го използвам ако нещо се омаже?

bo6o
09.07.10., 10:17
Ми не знам програмите за бекъп, или от менюто на телефона какво точно запазват, но можеш с астрото да си направиш бекъп на програмите, пък връщането към 1.5 става пак с флашване, настройките не са толкова много че да те притесняват.

darksaint
14.07.10., 08:17
На http://samsung-firmware.webs.com е публикуван най-новия ром за spica I570EXXJF2който е за европа. Според 4pda.ru промените спрямо предния I570EXXJE4 са най-вече козметични, но бъга с 800 MHz все още го има и някои потребители се оплаквали от по-слаб звук, затруднено ползване на бутона на камерата и по бавна работа на GPS-a след прехода към новия ром. Доста потребители са споделили, че след няколко дни с новия ром са се върнали към I570EXXJE4 който според общото мнение в 4pda.ru засега е най-добрия.
Поне аз ще изчакам самсунг да оправят бъга с 800 MHz и тогава ще флашвам.

bo6o
15.07.10., 11:53
Това е да чакаш от умрял писмо, за целта ползвай CoolS - програмата е за Спицата, безплатна в маркета, връща governora в консервативен режим след употреба на камерата \трябва да й килнеш процеса първо, за да подейства\ или автоматично като заключиш екрана или с уиджет - сега ми държи почти седмица тел-а, а проблема се проявява понякога и с много ръчкане през ВиФи.

darksaint
21.07.10., 23:18
Днес най-сетне се престраших и след като изчетох един куп указания си флашнах спиката с най-новия официално излязъл ром I570EXXJG2. На няколко пъти до сега се провалях защото ОДИН зависваше на setup connection и не мърдаше от там. При коректно инсталирани драйвери, заредена спика, читав USB порт не иска да стане и това си е. Един руснак беше пляснал в един форум просто но ефективно решение / еб*ли са си мам*ата тия руснаци /. Всички съветват при зависване на setup connection да се смени USB порта - нищо подобно, точно обратното. Ето точно кво направих за да се получи. Вързах спиката в режим за флашване и ОДИН я разпозна но зависна на setup connection, затворих ОДИН, разкачих спиката от USB кабела, НО НЕ ГО ИЗВАДИХ ОТ USB ПОРТА / това е важното /, изкарах батерията на спиката след това я сложих обратно и отново я вкарах в режим за флашване, пуснах ОДИН, вързах спиката към кабела, ОДИН я разпозна коректно, нушните файлове се бяха запазили по местата си от предното включване и натиснах СТАРТ и тръгна. Някои съветват когато ОДИН изпише Close serial port and wait until rebooting и спиката се рестартира да я откачите от USB порта, аз бих ви посъветвал да изчакате още малко докато белия квадрат над зеления бар който показва прогреса стане лилав и изпише PASS.

chlaifa
26.07.10., 21:41
И аз изкам да питам за драиверите ,как се инсталират:-?

logmax
27.07.10., 08:41
При мен трябваше да се инсталират ръчно през дипечера на у-ва. Става дума за XP

darksaint
27.07.10., 09:03
В повечето случаи при инсталирането на New PC Studio се инсталират и драйверите. Препоръчвам да не се инсталира версията която идва с телефона а да се изтегли най-актуалната за модела от сайта на самсунг.
Ако случайно не стане по този начин понякога се налага да се направи ръчно както е казал logmax.
Ако пак не иска пробвай драйверите от този линк
http://4pda.ru/forum/dl/post/421857/dvr5700.zip
Братушките казват че става.
В краен случай можеш да пробваш тези:
http://4pda.ru/forum/dl/post/446283/Android_USB_Driver_7500.zip
Нищо че са за 7500, казват че при някои случаи помагали.
Като най краен случай ако драйверите не искат да се инсталират може да пробваш да разархивираш драйверите и да ги копираш в windows/system32/drivers и рестарт. Според някои това помагало особено на Windows 7 x64
Успех.

demenzia
12.08.10., 13:00
Как да сложа пак версия 1.5 на мястото на 2.1?

darksaint
16.08.10., 11:34
Както си сложил 2.1 на мястото на 1.5 :)