+ Отговори на темата
Показване на резултатите от 1 до 5 от общо 5
    Junior Member Аватарът на Galactico
    Регистриран от
    Dec 2010
    Samsung Galaxy S
    2.2 (Froyo)
    Thanks
    0

Offline google maps

Здравейте,

Би ли могъл някой от вас, да ми даде повече информация, дали е възможно по някакъв начин, предварително да си генерирам дадени карти (от гугъл мапс), след което да ги ползвам в офлайн режим? В случая, трябва ми карта на София и някои други по-големи европейски градове. Роумингът в чужбина все още е доста скъп, за да ги ползвам онлайн.

Подобно решение имам на АйФона, но за момента, бих искал да разбера как стоят нещата за Андроид.

gadgets impassioned Аватарът на sas
    Регистриран от
    Oct 2009
    HTC ChaCha
    2.3.5 (Gingerbread)
    Thanks
    3
    Разгледай Locus :-bd

Hope this helps b-)

gadgets impassioned Аватарът на sas
    Регистриран от
    Oct 2009
    HTC ChaCha
    2.3.5 (Gingerbread)
    Thanks
    3
    Ха, според днешна публикация от Gizmodo ver5.0 на GoogleMaps ще позволява offline mode :-bd

.......Also included in the update is an offline mode that will remember areas you've visit the most, and cache those maps in the background so that if one's connection should drop out, they won't be without navigation. Maps downloads and caches data from your most frequently visited areas overnight when you're connected to Wi-Fi. .......

Member
    Регистриран от
    Oct 2010
    HTC Desire
    2.2 (Froyo)
    Thanks
    0
    има и една програмка MapDroyd в маркета, много е полезна. Теглиш си картите и после ползваш офлайн. Детайлни ми се виждат

Junior Member
    Регистриран от
    Dec 2010
    Друг
    Друга
    Thanks
    0
    Темата е стара но ето едно добро решение:

https://market.android.com/details?i...=search_result

Казва се Locus и е програма която дърпа реклами когато имаш интернет, но не и когато нямаш.
    И дърпа от доста сайтове картите като е необходимо да имаш интернет така че да издърпа за дадения да речем град картата от Гугъл или от другите сайтове за онлайн карти като OSM.
    Доста е полезна но засега не записва траковете добре нещо прекъсва трака.
    Също ми се искаше да може да дърпа номерата и имената на спирки и автобуси - градски транспорт - това го има с Гугъл но не се даунлоадва.
    Доста е добра.
    Има и списък с точки показва ги каде са и има дори да ти показва спрямо теб едни стрелки по въздуха как да стигнеш - това не е рутиране но дава един вид ориентация.
    Ползвах го точно извън България без роуминг и 3Г и честно казано два дни останах без крака от много ама много неща за гледане и снимане и просто благодарение на таз програма успях да направия нещата без да се лутам - както става като не знае човек кое каде е.
    Страшно полезна е и не съм пробвал Sygic но за сега таз програмка е най добрата от безплатните.
    Пробвах и разните други МарДроид МапКуест ама не може да се сравняват с Локус просто Локус е удобна и лесна за употреба.
    трябва да си издърпаш картата на града с зум поне 23 -24 защото имената на улиците се виждат добре на малкото екранче - има превю и може да се прецени кой зум какво е.
    Картите са по неколко мегабайти затова гледайте да си имате едно 100МБ на микроСДто. Бавно се дърпат от Гугъл затова трябва тъпение.
    Неможе да се редактира дадена карта затова избирайте зума да ви върши работа.
    Не заменя Гугъл мапс но е добра алтернатива.
    Последна редакция: извършена от notfound; на 28.03.11. в 14:11 часа

Правила за публикуване

• Вие не можете да създадете нова тема
  • Вие не можете да пускате отговор
  • Вие не можете да слагате прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате вашите съобщения